Sztuka fotografii branżowej: zdjęcia hoteli i restauracji, które zachwycą klientów

Sztuka fotografii branżowej: zdjęcia hoteli i restauracji, które zachwycą klientów

Konkurencja w branży HoReCa jest bardzo duża, zwłaszcza w popularnych miastach turystycznych. Aby się wyróżnić, musisz więc stworzyć atrakcyjną wizytówkę swojej firmy, inwestując w zdjęcia apartamentów, hoteli czy restauracji. Jeśli zależy Ci na uzyskaniu najlepszego efektu, przeczytaj nasz artykuł i skorzystaj z porad, które dla Ciebie przygotowaliśmy!

Atrakcyjne zdjęcia wizytówką hoteli i restauracji 

Piękne obrazy nie tylko cieszą oko, ale też stanowią skuteczne narzędzie marketingowe. Nic zatem dziwnego, że większość firm działających w branży HoReCa inwestuje w zdjęcia hoteli, restauracji czy apartamentów. Wykonanie profesjonalnej sesji zdjęciowej wymaga jednak dużego nakładu pracy, odpowiednich narzędzi oraz wyczucia estetycznego. Dzięki odpowiedniej realizacji tego zadania możesz otrzymać fotografie, które:

  • zachęcą nowych gości do odwiedzin,
  • zaprezentują Twoją ofertę potencjalnym klientom,
  • przydadzą się w działaniach marketingowych,
  • wzbogacą stronę firmową i kanały w social mediach.

Jak tworzyć zdjęcia dla restauracji i hoteli?

Obecnie produkuje się smartfony, które wyposażone są w nowoczesne aparaty. Jednak jeśli chcesz zorganizować profesjonalną sesję zdjęciową dla swojej firmy, zwykły telefon nie wystarczy. Musisz zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt z dobrym obiektywem. Poza tym zdjęcia restauracji, hoteli czy apartamentów powinna wykonać osoba, która zna tajniki zawodu fotografa i wyróżnia się wyczuciem estetycznym oraz kreatywnością. Chcąc uzyskać atrakcyjne materiały marketingowe, kieruj się poniższymi wskazówkami!

Wykorzystanie nowoczesnych narzędzi

Profesjonalny aparat fotograficzny to podstawowy sprzęt, którego nie może zabraknąć na żadnej sesji zdjęciowej. Jednak to nie wszystko – aby wykonać najlepsze zdjęcia hotelu czy lokalu gastronomicznego powinieneś zainwestować również w dobry program do obróbki grafik i opanować jego obsługę. Na uwagę zasługuje Gimp, który jest bezpłatny. Świetnym pomysłem jest także wykorzystanie drona, dzięki któremu uchwycisz panoramiczne, spektakularne kadry, które będą prezentować się niezwykle atrakcyjnie. 

Odpowiedni dobór kadrów

Przed przystąpieniem do sesji fotograficznej stwórz wstępny plan, zawierający listę kadrów do uwiecznienia. Ich wybór powinien być bardzo dobrze przemyślany. W końcu zależy Ci na tym, żeby zaprezentować potencjalnym gościom swój pensjonat lub lokal gastronomiczny z najkorzystniejszej strony. Ważne jest, aby zdjęcia przedstawiały nie tylko wnętrze restauracji czy hotelu, ale też otoczenie obiektu.  Na fotografiach warto uchwycić atrakcyjne wizualnie części posesji, najlepiej z wykorzystaniem wspomnianego wyżej drona, pamiętając jednak także o detalach. 

Zaangażowanie modeli i modelek

Jeśli tylko ustalony budżet na to pozwoli, powinieneś rozważyć zatrudnienie profesjonalistów do sesji fotograficznej. Modelki i modele wcielą się w rolę zadowolonych klientów, przez co zdjęcia restauracji, apartamentów czy hoteli będą bardziej urozmaicone. Aby znaleźć osoby odpowiednie do tego zadania, wystarczy skontaktować się z lokalną agencją modelingową. Alternatywnym rozwiązaniem jest zaangażowanie pracowników lub znajomych, którzy świetnie czują się przed obiektywem aparatu. 

Co powinny ukazywać zdjęcia hoteli i restauracji? 

Zależy Ci na zebraniu materiałów graficznych, które będą skutecznym narzędziem marketingowym? W takim razie powinieneś zdecydować się na sesję fotograficzną, w ramach której zostaną wykonane zróżnicowane zdjęcia apartamentów, restauracji czy hotelu. Zadbaj też o odpowiednie miejsce do zaprezentowania tych fotografii. Najlepiej do tego celu wykorzystać oddzielną sekcję na stronie internetowej lub wyróżniony post na kanale w social mediach, np. na Instagramie i Facebooku. 

Udogodnienia i atrakcje dla gości

Na fotografiach, które umieścisz w katalogu ofertowym, powinieneś przedstawić wszystkie zalety swojego lokalu gastronomicznego lub hotelu! Zdjęcia muszą więc ukazywać udogodnienia, jakie zapewniasz gościom. Do sesji wykorzystaj na przykład stylowo urządzone wnętrze restauracji, nowoczesną siłownię czy pięknie  zaaranżowane tereny zewnętrzne. Tematyka fotografii jest uzależniona od Twojej oferty. 

Personel restauracji i hotelu

Sesja fotograficzna może pomóc w nawiązaniu bliższych relacji ze stałymi klientami, a także zachęcić nowych gości do odwiedzin. Aby zdjęcia restauracji i hoteli były bardziej osobiste, nie może na nich zabraknąć pracowników. Uśmiechnięci kelnerzy, recepcjoniści czy członkowie personelu sprzątającego powinni mieć na sobie firmowe uniformy, dzięki czemu materiały marketingowe będą wyglądać profesjonalnie i podniosą prestiż lokalu gastronomicznego lub pensjonatu. 

Wnętrze apartamentów 

Prowadząc pensjonat, hotel czy gospodarstwo agroturystyczne, musisz wykonać zdjęcia apartamentów. To właśnie one są najbardziej interesujące z punktu widzenia potencjalnych gości, którzy na pewno będą chcieli przekonać się, jakie warunki zakwaterowania im zapewniasz. Przed przystąpieniem do sesji zadbaj o estetykę wnętrza, np. udekoruj je świeżymi kwiatami i innymi elementami. Ważne jednak, aby obraz był autentyczny i przedstawiał klientom sprzęty i meble, które rzeczywiście znajdują się na wyposażeniu pokoi.  

Jedzenie 

Niezależnie, czy prowadzisz restaurację, czy pensjonat oferujący gościom jedzenie, w czasie sesji fotograficznej musisz uwiecznić najlepsze dania. Zdjęcia smacznych posiłków, estetycznie wyeksponowanych na stole lub w bufecie, przykują uwagę potencjalnych klientów i zachęcą ich do skorzystania z oferty. Poproś najlepszego kucharza o przygotowanie potraw w różnych wersjach, a po wykonaniu fotografii dopracuj je w programie graficznym. 

Zdjęcia hoteli i restauracji – profesjonalna sesja fotograficzna

Nie potrzebujesz inwestować w profesjonalny sprzęt, aby otrzymać zdjęcia hoteli i restauracji, które pomogą w dotarciu do klientów. Lepszym rozwiązaniem jest powierzenie wykonania sesji zdjęciowej profesjonalistom! Nasza agencja marketingowa stworzy katalog z pięknymi fotografiami, które przedstawią Twój biznes z jak najlepszej strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *